Výrobky

Kostihoj lekársky

Zloženie:

Kostihoj lekársky (Sypmhytum officinalis) koreň, obilninový lieh, voda z horského prameňa

Od 7.00

Katalógové číslo: - Kategórie: , Značky: , ,

Vysokovibračná tinktúra nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.

Účinky:

Kostihoj je už vyše tisíc rokov známy vďaka svojim hojivým účinkom na kosti. Asi najsilnejšie zo všetkých bylín podporuje hojenie zlomenín, rán, kostí, chrupavky, svalov, šliach, pokožky. Pomáha dokonca aj zremineralizovať zuby. Koreň kostihoja obsahuje veľa alantoínu – alkaloidu, ktorý veľmi zrýchľuje regeneráciu a tvorbu nových buniek a má protizápalové účinky.

Dnes je žiaľ zakázané používať kostihoj vnútorne v Európe a v Amerike kvôli obsahu pyrolizidinových alkaloidom, ktoré vo veľkom množstve poškodzujú pečeň. Treba však naozaj veľké množstvá. Kostihoj bol používaný vnútorne tisícročia a v niektorých neeurópskych štátoch sa používa naďalej. Je tiež úžasný na dýchacie cesty a tráviaci trakt, pomáha pri vnútorných krvácaniach, syndróme priepustného čreva. Má regeneračné účinky na celé telo a metabolizmus.

Vonkajšie použitie: Môžeme postihnuté miesto natierať veľakrát za deň. V prípade citlivej pokožky na alkohol, je dobré následne natrieť pokožku mastičkou, napríklad nechtíkovou, alebo kostihojovou.

Na zuby: Pár kvapiek do vody a kloktať. Pozrite aj všeobecné informácie pri úvode do tinktúr.