Výrobky

Pečeň žlčník

Zloženie:

slamiha piesočná (Helichrysum arenarium) – kvitnúca vňať, púpava lekárska (Taraxacum officinale) kvet, list a koreň, zemedym lekársky (Fumaria officinalis)- kvitnúca vňať, repík lekársky (Agrimonia eupatoria) – kvitnúca vňať, lastovičník väčší (Chelidonium majus) – kvitnúca vňať, nechtík lekársky – (Calendula officinalis) kvet, list, lipkavec obyčajný (Galium aparine) – kvitnúca vňať, čiernohlávok obyčajný (Prunella vulgaris) – kvitnúca vňať, pečeňovník trojlaločný (Hepatica nobilis) – kvitnúca vňať, slezinovka striedavolistá (Chrysosplenium alternifolium) – kvitnúca vňať, pakost hnedočervený (Geranium phaeum), – kvitnúca vňať, voda z horského prameňa, obilný lieh

 

Od 10.00

Katalógové číslo: - Kategória: Značky: ,

Vysokovibračná tinktúrová zmes liečivých bylín, nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.

Zmes Pečeň, žlčník prispieva k posilneniu , k zdravému fungovaniu, k prebudeniu a k uzdraveniu pečene a žlčníka.

Účinky:  Táto tinktúra:

  •  skvele pomáha ochrániť, posilniť a liečiť pečeň a žlčník,
  • je silne protizápalová, pomáha liečiť aj hepatitídu,
  • lieči a podporuje prácu žlčníku,
  • podporuje tvorbu žlče,
  • čistí žlčník a žlčovody,
  • bráni vzniku žlčníkových kamienkov.

Väčšina z týchto bylín zároveň skvele podporuje trávenie, lieči zápaly žalúdka, čriev, sleziny, obličiek, močových ciest a veľa ďalších.

Základom tejto zmesi je slamienka (slamiha), ktorá bola už od stredoveku používaná na choroby pečene.

Takisto púpava, repík, zemedym, pečeňovník, slezinovka – sú to všetko bylinky známe svojimi liečivými vlastnosťami na tieto orgány.

V tejto zmesi nájdete tiež lastovičník (15%) – je to jedna z najliečivejších bylín. Hovorili na ňu „Dar Nebies“ (coeli donum, preto latinský názov Chelidonium).

Je to silná liečivka, žiaľ viacerí o nej počuli len to, že je na bradavice a vnútorne sa nesmie užívať, lebo v príliš veľkých dávkach má vedľajšie účinky.

Ide však o veľké množstvá, napr. Dr. Różański  známy poľský fytoterapeut odporúča aj 10ml 3x za deň 20% tinktúry z lastovičníka.

Na Ukrajine už dokonca zaregistrovali oficiálny liek proti rakovine z lastovičníka.

Kedže tinktúra je bylinný extrakt v alkohole, niektorí sa pri chorobách pečene toho obávajú, kedže alkohol pečeň poškodzuje. No treba si uvedomiť, že v takých 40 kvapkách tinktúry je toľko alkoholu, koľko v lyžici piva 5% – 0,75 g, takže takmer nič. Môžme navyše naliať tinktúru do horúceho čaju a väčšina alkoholu nám rýchlo vyprchá.

Pečeň má okrem iného veľmi dôležité detoxikačné funkcie, ktoré vylučuje z tela pomocou žlče.

Dnes žijeme žiaľ vo svete, kde sa množstvo toxínov dostane do nášho tela z vody, vzduchu a jedla 24 hodín za deň, preto „posilnenie detoxikačných orgánov by malo byť pre nás prioritou“.

Dávkovanie: 20kvapiek až jedna lyžička 1-3xdeň, pozrite aj všeobecné informácie pri úvode do tinktúr.

Kontraindikácie: neodporúča sa v tehotenstve, kojení a pre malé deti.