Výrobky

Lopúch

Zloženie:

Lopúch (Arctium sp.), obilninový lieh, voda z horského prameňa

Od 10.00

Vysokovibračná tinktúra nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.

Lopúch lieči všetky kožné ochorenia, popáleniny, preležaniny, exémy, trofické vredy, vypadávanie vlasov, hnisavé rany, psoriázu, lupus, a tak ďalej.
Počas epidémie chrípky ľudia utekajú k lekárom, ktorí im predpisujú antibiotiká, pritom koreň lopúcha lieči chrípku a znižuje teplotu.

Raz som dostal na mail popis pár byliniek od známej ruskej bylinkárky Eleny Zajcevy, a veru neviem popísať lopúch krajsie ako ona, prečítajte:

Počas vojny sme nemali obuv, už boli mrazy a my sme chodili bosí. Niekedy sme prechladli a stúpla nám teplota. Mama nám dala koreň lopúcha,  kvety lipy a teplo nás zabalila. Vypotili sme sa a bolo po teplote. Okrem toho, koreň lopúcha lieči dokonca aj paralýzu!
Z koreňov lopúcha sme piekli chlieb a varili kaše. Z mladých listov lopúcha sme pripravovali polievku a šaláty. Koreň sme pražili,  piekli a robili sme z neho kávu. Keď ma niekde ponúknu kávou a pijem, tak rozmýšľam: Toto je káva?! Kávu je potrebné robiť z koreňov čakanky, lopúcha a pýru. Mama varila takú kávu a bola nenapodobiteľná.
V mojej praxi bol prípad, keď som liečila jedného kňaza v Sergievom Posade, ktorý mal veľké prietrže chrbtice. Mali ho operovať v Moskve. Povedala som mu: Operácia nech mesiac počká. Pil výťažok z koreňov lopúcha a o mesiac som ho videla, ako kráča sám z auta a hovorí: Nemám žiadnu prietrž!“

Dávkovanie: 1-10 ml -1-3krát za deň.

Pozrite aj všeobecné dávkovanie pri úvode do tinktúr.