Výrobky
Imunita
Zloženie:
echinacea purpurová (Echinacea purpurea) – kvety, listy a koreň, baza čierna (Sambucus nigra) – plod , čaga – ryšavec šikmý (Inonotus obliquus), kapucínka väčšia (Tropaeolum majus) – kvitnúca vňať, konopáč obyčajný (Eupatorium cannabinum) – kvitnúca vňať, orgován obyčajný (Syringa vulgaris) – kvet, list, kôra, skorocel kopijovitý (Plantago lanceolata) – list, pľuzgierka islandská (Cetraria islandica), ruža šípová (Rosa canina) – plod, lieh, voda.
Od 11.00€
Vysokovibračná tinktúrová zmes liečivých bylín, nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.
Účinky: Zmes bylín podporujúca imunitu. Veľmi pomocná zároveň ako prevencia, keď sme oslabení, keď cítime, že “niečo na nás ide”, ako aj už pri prechladnutí.
- Má silné antiseptické a protizápalové účinky,
- pomáha ničiť baktérie a vírusy.
Echinacea podporuje tvorbu leukocytov, ktoré majú na starosti boj s baktériami v našom tele.
V tejto tinktúre nájdete aj plody čiernej bazy. Tie sú známe oddávna vďaka svojim skvelým účinkom – pomáhajú nášmu imunitnému systému rozpoznať vírusy a baktérie, a tak úspešné na ne zareagovať.
Pridali sme tu aj konopáč (nie, nie konope). Je to málo známa liečivka u nás. Na juhu Poľska sa na ňu nie náhodou hovorí kráľ lúk, skvele podporuje telo v boji s baktériami a vírusmi.
Čaga – kráľ liečivých húb
Do tejto zmesi sme pridali aj moju obľúbenú liečivú hubu, ktorú som zbieral ešte v škandinávskej tajge – čagu – ryšavec šikmý (CZ rezavec šikmý, Inonotus obliquus). Čaga je pre jej liečivé účinky známa už od dávnych čias. Pôsobí vynikajúco na podporu imunity a má silné protirakovinové účinky. Spomedzi všetkých rastlín a húb má asi najvýraznejšie antioxidačné vlastnosti. Je zaznamenaných mnoho prípadov, keď sa ľudia, ktorí užívali čagu, vyliečili z rakoviny. Na západe a severe Európy a v Amerike sa čaga predáva ako „superfood” (v preklade: úžasná potravina – týmto pojmom sa označujú potraviny s výnimočnými liečivými vlastnosťami). Vo Fínsku, kde čaga bežne rastie, som ju videl na predaj za 300 eur/kg a viac. Existujú dokonca knihy len o čage, napríklad knižka známeho vitariána Davida Wolfa: Chaga, king of medicinal mushrooms (v preklade: čaga, kráľ liečivých húb).
Moje prepojenie s čagou
S čagou cítim veľmi silné prepojenie. Viackrát som sa túlal po škandinávskej tajge a zrazu som počul svoj vnútorný hlas, ako mi hovorí: „Tu odboč.“ Poslúchol som ho a po chvíli som našiel na breze veľkú čagu. Neskôr som navštívil kamaráta vo Švédsku, ktorému zistili nádor. Objednával si čagu z Číny, lebo tam je lacnejšia. Vravel, že v jeho okolí nerastie. Išli sme sa prejsť a hneď 40 metrov od jeho domu som našiel prvú veľkú čagu. Bola však vysoko na strome. Keď ma potom zobral na prechádzku, kadiaľ chodí veľmi často, našiel som asi 30 metrov od chodníka ďalšiu čagu. Bola obrovská, musela tam rásť roky a navyše vo výške len jedného metra, takže sme na ňu celkom ľahko dosiahli aj bez rebríka. Kamarát tomu nechcel veriť.
Dávkovanie: 1-10ml, ako prevencia párkrát do týždňa, pri prechladnutí môže to byť aj viackrát za deň, podľa potreby. Pozrite aj všeobecné dávkovanie pri úvode do tinktúr.