Výrobky

Dobrý spánok, pokojná myseľ

Zloženie:

chmeľ obyčajný (Humuus lupuus) -šišky, srdcovník obyčajný (Leonurus cardiaca) – kvitnúca vňať, ľadenec (Lotus spp.)- kvitnúca vňať, komonica lekárska (Melilotus officinalis) – kvitnúca vňať,  levanduľa (Lavandula sp.) – kvet, hloh (Crataegus spp.) kvet, list a plod, valeriána lekárska (Valeriana officinalis) – koreň, obilný lieh, voda z horského prameňa

 

Od 10.00

Katalógové číslo: - Kategória: Značky: ,

Vysokovibračná tinktúrová zmes liečivých bylín, nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.

V zmesi Pokojný Spánok, pokojná myseľ je základnou bylinkou podobne ako v zmesi Antistres chmeľ, ktorý patrí medzi silnejšie bylinkové sedatíva.

Okrem chmeľu tu nájdete  silný extrakt z čerstvého koreňa valeriány lekárskej, ktorá je známa už tisícročia svojimi upokojujúcimi a uspávacími účinkami.

Tiež výborne pomáha znížiť tlak, upokojiť sa a zaspať komonica lekárska či ľadenec, ktorý vás krásne naladí na spánok.

Pre lepšie sny, pokoj a chuť sme pridali levanduľu, no tá nebola schopná preraziť horkosť srdcovníka, ktorý je známy viac ako bylina na srdce či pre matky, no v dávnej medicíne bol predpisovaný pri nespavosti, výborne totiž upokojuje a znižuje tlak.

Upokojujúce účinky tejto zmesi sú posilnené aj hlohom, ktorý podobne ako srdcovník pomôže aj na srdcové problémy. 

Zmes Pokojný spánok, Pokojná myseľ  má aj ďalšie účinky:

  • znižuje tlak, 
  • posilňuje srdce,
  •  je protizápalová, estrogénna, močopudná, 
  • podporuje trávenie, upravuje lymfu, čistí telo od  toxínov, 
  • tlmí bolesti. 

Pri bylinkách však treba pamätať, že nepôsobia tak ako lieky na spánok, ktoré nasilu privedúze zaspatie, ale skôr pomôžu vyčistiť myseľ, znížiť tlak, upokojiť sa tak, aby človek prirodzene zaspal. Keď ste zvyknutí na silné tabletky na spanie, treba dlhší čas, kým si telo zvykne na jemnejšie a láskavejšie účinkovanie prírodnej cesty pokojného spánku. 

 

Dávkovanie –  5-10 ml – (čajová až polievková lyžica) hodinu pred spaním  a pokiaľ sa nedostaví požadovaný efekt, môžete zvýšiť množstvo na 15ml.