Výrobky

Čaga

Zloženie:

čaga – ryšavec šikmý (Inonotus obliquus), lieh, voda

Od 12.00

Katalógové číslo: - Kategória: Značky: , , ,

Vysokovibračná tinktúra nesúca v sebe ochranný odtlačok zeme a neba, silu, dušu a esenciu bylín a miest do nej vložených.

Čaga je pre jej liečivé účinky známa už od dávnych čias. Pôsobí vynikajúco na podporu imunity a má silné protirakovinové účinky. Spomedzi všetkých rastlín a húb má asi najvýraznejšie antioxidačné vlastnosti.

Je zaznamenaných mnoho prípadov, keď sa ľudia, ktorí užívali čagu, vyliečili z rakoviny. Na západe a severe Európy a v Amerike sa čaga predáva ako „superfood” (v preklade: úžasná potravina – týmto pojmom sa označujú potraviny s výnimočnými liečivými vlastnosťami).

Vo Fínsku, kde čaga bežne rastie, som ju videl na predaj za 300 eur/kg a viac. Existujú dokonca knihy len o čage, napríklad knižka známeho vitariána Davida Wolfa: Chaga, king of medicinal mushrooms (v preklade: čaga, kráľ liečivých húb).

Tato tinktúra bola získaná cez dvojitú extrakciu, teda cez extrakciu v alkohole a cez extrakciu v horúcej vode (z prírodného horského prameňa).

Prepojenie

S čagou cítim veľmi silné prepojenie. Viackrát som sa túlal po škandinávskej tajge a zrazu som počul svoj vnútorný hlas, ako mi hovorí: „Tu odboč.“ Poslúchol som ho a po chvíli som našiel na breze veľkú čagu. Neskôr som navštívil kamaráta vo Švédsku, ktorému zistili nádor. Objednával si čagu z Číny, lebo tam je lacnejšia. Vravel, že v jeho okolí nerastie. Išli sme sa prejsť a hneď 40 metrov od jeho domu som našiel prvú veľkú čagu. Bola však vysoko na strome. Keď ma potom zobral na prechádzku, kadiaľ chodí veľmi často, našiel som asi 30 metrov od chodníka ďalšiu čagu. Bola obrovská, musela tam rásť roky a navyše vo výške len jedného metra, takže sme na ňu celkom ľahko dosiahli aj bez rebríka. Kamarát tomu nechcel veriť.

 

Dávkovanie: 1-10 ml -1-3krát za deň.

Pozrite aj všeobecné dávkovanie pri úvode do tinktúr.